Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує:
24.09.2020

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує:

 

30 вересня 2020 року – граничний термін сплати ПДФО та військового збору, які визначені в деклараціях про майновий стан і доходи

Цьогоріч останнім днем сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених громадянами у Податковій декларації про майновий стан і доходи за результатами 2019 року, є 30 вересня 2020 року. Також до 1 жовтня поточного року сплатити задекларовані зобов’язання мають і особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Якщо платник податків не сплатить задекларовану суму грошового зобов’язання до 1 жовтня, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Якщо вищезазначені діяння вчинені умисно, на платника податків накладається штраф в розмірі 25 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання. Діяння вчинені платником податків умисно і скоєні повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів – передбачають накладення штрафу в розмірі 50 відсотків.

 

Нагадаємо, що платникам податку, які подали декларації та визначили до сплати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, необхідно сплачувати їх за наступними кодами платежів:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

 

 

 

 

Зміни у застосуванні реєстраторів розрахунокових операцій

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 129).

Зазначеними законами, зокрема, запроваджується низка новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі  РРО):

  1. Суб’єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати програмні РРО, в якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо). Програмний РРО за допомогою спеціального програмного забезпечення може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС.

Слід зазначити, що для уникнення втрат, у першу чергу суб’єктів малого та мікробізнесу (дрібних підприємців), відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

  1. Передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС (далі – механізм «Кешбек»).

Так, якщо споживачу надано касовий чек РРО, проте інформація про такий чек відсутня на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати з бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано з порушенням вимог чинного законодавства.

Механізм «Кешбек» запроваджується, в першу чергу, для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

  1. Передбачається впровадження обов’язкового застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами.

Крім того, перед цим передбачається впровадження обов’язку застосування РРО для фізичних осіб – підприємців (платників єдиного податку другої та третьої груп), які провадять певні ризикові види діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).

  1. За незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається деяке збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у 2000 році. При цьому ніяких додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не встановлюється.
  2. Також Законом № 128 передбачається обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (до цього було тільки для пального).

У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону № 128 і Закону № 129.

Так, відповідно до пп. 4 та 5 розділу І Закону № 533 набрання чинності   Законами  №№ 128 та 129 відтерміновується:

з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Опубліковано 26.054.2020

 

 

Податкова

 

 

Запрошуємо на особистий прийом громадян

 

25 лютого 2020 року з 10.00 по 12.00 в приміщенні Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області буде проводитися особистий прийом громадян з питань дотримання антикорупційного законодавства працівниками органів ДПС.

Прийом проводитиметься працівниками відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

 

 

Понад 570 тисяч гривень акцизу з роздрібної торгівлі надійшло до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини

 

Протягом січня 2020 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до місцевих бюджетів 571 тис грн акцизного податку, що на 64,6 тис грн, або на 11,3 відсотка перевищує надходження січня 2019 року.

Нагадаємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів територіальних громад, де розміщені пункти продажу підакцизних товарів.

Термін сплати ¬ протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Податковим кодексом визначено ставку цього податку у розмірі 5 відсотків.

Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць.

 

Протягом січня Долинським управлінням зареєстровано 9 РРО

Протягом січня 2020 року суб’єктами господарювання Долинського, Рожнятівського районів та Болехівської міської ради зареєстровано 9 реєстраторів розрахункових операцій (РРО), 71 книгу обліку розрахункових операцій та 3 розрахункові  книги.

Долинське  управління звертає увагу, що вводяться в дію програмні РРО і, починаючи з 1 січня 2020 року платники податків мають можливість їх протестувати. З 19 квітня 2020 року платники зможуть використовувати програмні РРО. З 1 жовтня 2020 року розширюється перелік видів діяльності, щодо яких платники єдиного податку другої – четвертої груп застосовують РРО. Починаючи з 1 січня 2021 року, використання програмних РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп.

Опубліковано 20.02.2020

 

 

 

 

Приймаєте працівника на роботу – повідомте податкову

 

Долинське управління Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадує, керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Повідомлення може подаватися такими способами:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Зразок форми повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р.№ 413.

Особливу увагу звертаємо роботодавців, на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна або дисциплінарна відповідальність.

Виходячи з норм чинного законодавства за не подання повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників до податкових інспекцій передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати (4723 грн).

 

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло 24 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб

 

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень 2020 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 24 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 0,6 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло – 6,2 млн грн ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 0,2 млн гривень.

Місцеві бюджети отримали 17,8 млн грн цього податку.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 54 відсотка від загальної суми інших податків і зборів.

 

Протягом січня 2020 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло понад 117 млн гривень

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня 2020 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 117,2 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 83,9 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 68,8 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 6,2 млн грн, податку на додану вартість – 6,3 млн грн, військового збору – 1,7 млн грн, податку на прибуток – 0,6 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 33,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня 2020 року надійшло 17,8 млн грн. Надходження плати за землю становлять 6,4 млн грн, єдиного податку – 3,8 млн грн, рентної плати за користування надрами – 3,6 млн грн, акцизного податку – 0,6 млн грн.

 

 

За результатами роз’яснювальної роботи на Долинщині легалізовано 132 найманих працівників

 

Податківцями Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області спільно з органами місцевого самоврядування та представниками Державної служби з питань праці на виконання доручення Прем’єр – міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 протягом минулого тижня проводились інспекційні відвідування суб’єктів господарювання, під час яких роз’яснено питання щодо необхідності укладання трудових договорів з найманими працівниками та їх офіційного працевлаштування.

За результатами такої роботи до Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області 112 суб’єктів господарювання подали повідомлення про прийняття на роботу 132 найманих працівників та понад 35 осіб зареєструвались суб’єктами підприємницької діяльності.

 

Опубліковано 13.02.2020 р.

 

 

На Долинщині надійшло 8,5 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

За підсумками 2019 року місцеві бюджети Долинщини отримали 8,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з 2018 роком надходження податку на нерухоме майно зросли в 1,5 рази, або на 2,9 млн. гривень.

Більша частина цієї суми, а це 4,6 млн. грн., сплачена суб’єктами господарювання – фізичними особами, від юридичних осіб надійшло 3,8 млн.грн.

У Долинському управлінні ГУ ДПС зазначають, що податок на нерухоме майно – це кошти, котрі залишаються у розпорядженні місцевих громад та спрямовуються на фінансування їх потреб.

 

Термін подання звіту за 2019 рік по єдиному внеску

 

Фізичні особи – підприємці,  незалежно від обраної системи оподаткування зобов՚’язані до 10 лютого подати звіт за 2019 рік по єдиному внеску за себе.

Річний звіт з єдиного соціального внеску подається незалежно вiд тогo здійснюють вoни чи ні підприємницьку діяльність.

Форму звіту Додаток 5 можна знайти в Електронному кабінеті https://cabinet.tax.gov.ua/form/view/F3000512

 

РРО -нотатка з «гарячої лінії»

В чому полягає відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від класичних? 

Закон відкрив можливість використовувати замість традиційних РРО нову модель – програмні РРО. Але це не заміна класичних РРО, це альтернатива для платників використовувати новітні РРО. У той же час, класичні РРО, які є у продавців та які зареєстровані, вони залишаться та надалі будуть використовуватися. Але у платників з’явилася додаткова можливість застосовувати інший, кардинально новий вид РРО.

Програмний РРО, це фактично програма, яка може буде встановлена на будь- який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер), перетворюючи його на касовий апарат.

Кардинальна відмінність, в тому, що для класичного РРО фіскалізація здійснюється в мікросхемі або в наборі мікросхем, яка знаходиться в середині фіскального блоку.

У програмному РРО фіскалізація буде здійснюватись на фіскальному сервері ДПС. Це означає, що фактично фіскальним сервером присвоюється фіскальний номер кожному чеку, який генерується таким програмним реєстратором по кожній розрахунковій операції. Після чого чек вважається фіскалізованим.

 

 

ФОП – пенсіонер та ЄСВ

Відповідно до Закону про ЄСВ ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Опубліковано (27.01.2020 року)

 

 

 

Безготівкова оплата за товар чи послугу не потребує РРО

 

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує, що у разі придбання покупцем товару (отримання послуг) розрахунки проведені у безготівковій формі, без застосування платіжних карток або кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Аналогічно це стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення готівкових коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з врахуванням змін і доповнень, передбачених Законом України від 20.09.2019 року №128, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні  банківських операцій, окрім операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків.

Таким чином юристи, консультанти, фахівці IT-сфери, інші самозайняті особи та ФОПи – платники єдиного податку І групи, а також II – IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн не застосовуватимуть РРО, у випадках, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Також звертаємо увагу, що у разі, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадатиме під визначення “розрахункової операції” і має здійснюватись з використанням  РРО.

 

Для громадського обговорення представлено проєкти нормативно-правових актів, необхідних для запровадження програмних РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що на сайті Міністерства фінансів України в розділі “Проекти регуляторних актів для обговорення у 2019 році” розміщено проєкти таких нормативно-правових актів:

Зміни до Наказу Міністерства фінансів від 14.06.2016  № 547, включаючи такі нові порядки:

Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі оф-лайн;

Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом  Міністерства фінансів України від  21.01.2016  № 13.

Зазначені проєкти розроблені на виконання Закону України від 20.09.2019 № 128 в частині забезпечення можливості використання при здійсненні розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій.

З проєктами можна ознайомитись за посиланням:

https://www.mof.gov.ua/uk/draft-regulatory-documents-for-discussion-in-2019

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-листопад 2019 року надано майже 13 тисяч адмінпослуг

За одинадцять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 12847 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 6613  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2456 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом одинадцяти місяців видано 733 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 608 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 850 книг обліку розрахункових операцій, зареєстровано 89 розрахункових книжок та 128 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 304 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

Опубліковано 26.12.2019

 

 

 

 

Протягом січня-серпня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 1041 млн гривень

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-серпня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1040,9 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 717,6 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 586,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 60,9 млн грн, податку на додану вартість – 30,9 млн грн, податку на прибуток – 17 млн грн, військового збору – 16,1 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 323,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня – серпня 2019 року надійшло 178,7 млн грн. Надходження плати за землю становлять 52,4 млн грн, єдиного податку – 35,1 млн грн, рентної плати за користування надрами – 33,1 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 8,1 млн грн, акцизного податку – 3,7 млн грн.

 

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло майже 240 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

 

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень-серпень 2019 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 239,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 43,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло – 60,9 млн. грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 10,3 млн. грн.

Місцеві бюджети отримали 178,7 млн. грн. цього податку, що на 33,4 млн. грн. перевищує минулорічні поступлення.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 55,3 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

 

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

До податкової знижки можна включати витрати,що фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, оплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

 

 

 

В.о. начальника Долинського управління                                       Олена БАЙКО