Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує:
26.12.2019

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує:

 

 

Безготівкова оплата за товар чи послугу не потребує РРО

 

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує, що у разі придбання покупцем товару (отримання послуг) розрахунки проведені у безготівковій формі, без застосування платіжних карток або кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Аналогічно це стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення готівкових коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з врахуванням змін і доповнень, передбачених Законом України від 20.09.2019 року №128, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні  банківських операцій, окрім операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків.

Таким чином юристи, консультанти, фахівці IT-сфери, інші самозайняті особи та ФОПи – платники єдиного податку І групи, а також II – IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн не застосовуватимуть РРО, у випадках, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Також звертаємо увагу, що у разі, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадатиме під визначення “розрахункової операції” і має здійснюватись з використанням  РРО.

 

Для громадського обговорення представлено проєкти нормативно-правових актів, необхідних для запровадження програмних РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що на сайті Міністерства фінансів України в розділі “Проекти регуляторних актів для обговорення у 2019 році” розміщено проєкти таких нормативно-правових актів:

Зміни до Наказу Міністерства фінансів від 14.06.2016  № 547, включаючи такі нові порядки:

Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі оф-лайн;

Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом  Міністерства фінансів України від  21.01.2016  № 13.

Зазначені проєкти розроблені на виконання Закону України від 20.09.2019 № 128 в частині забезпечення можливості використання при здійсненні розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій.

З проєктами можна ознайомитись за посиланням:

https://www.mof.gov.ua/uk/draft-regulatory-documents-for-discussion-in-2019

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-листопад 2019 року надано майже 13 тисяч адмінпослуг

За одинадцять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 12847 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 6613  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2456 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом одинадцяти місяців видано 733 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 608 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 850 книг обліку розрахункових операцій, зареєстровано 89 розрахункових книжок та 128 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 304 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

Опубліковано 26.12.2019

 

 

 

 

Протягом січня-серпня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 1041 млн гривень

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-серпня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1040,9 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 717,6 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 586,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 60,9 млн грн, податку на додану вартість – 30,9 млн грн, податку на прибуток – 17 млн грн, військового збору – 16,1 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 323,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня – серпня 2019 року надійшло 178,7 млн грн. Надходження плати за землю становлять 52,4 млн грн, єдиного податку – 35,1 млн грн, рентної плати за користування надрами – 33,1 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 8,1 млн грн, акцизного податку – 3,7 млн грн.

 

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло майже 240 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

 

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень-серпень 2019 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 239,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 43,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло – 60,9 млн. грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 10,3 млн. грн.

Місцеві бюджети отримали 178,7 млн. грн. цього податку, що на 33,4 млн. грн. перевищує минулорічні поступлення.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 55,3 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

 

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

До податкової знижки можна включати витрати,що фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, оплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

 

 

 

В.о. начальника Долинського управління                                       Олена БАЙКО