Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Гордий, величний, палкий і нескорений. Наш незабутній Шевченко – Кобзар!
09.03.2017

Гордий, величний, палкий і нескорений. Наш незабутній Шевченко – Кобзар!

Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас українців є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і неймовірного таланту, що здобула світову славу.

Сьогодні 203 – тя річниця від Дня народження Т. Г. Шевченка. Він – національний Пророк, апостол правди, заступник усіх знедолених. З нагоди річниці в м. Долина біля пам’ятника поету, художнику, мислителю відбулось літературно – мистецьке свято. На початку дійства священнослужителі району відправили поминальну панахиду.

Квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Григоровичу з шаною і любов’ю поклали Ірина Базюк та Мартін Григорський – учні Долинської гімназії №1, переможці олімпіад та конкурсів обласного етапу разом з представниками влади та громадськості району.

Слово про Шевченка виголосив почесний голова районної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, заслужений краєзнавець України Степан Янковський.

До учасників урочистого зібрання з промовою звернувся голова Долинської районної ради Іван Данилів. Звертаючись до земляків, голова районної ради зазначив: «Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна. У ньому наша історія, наші мрії, наша надія. Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ…».

Сьогодні ми мали змогу почути вірші Шевченка у виконанні музичних колективів Долинщини. Народна аматорська хорова капела «Верховина» виконувала твори на слова Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Заповіт». Також на концерті звучала пісня «Човен» у виконанні тріо «Ластівочки» і композиція «За байраком байрак», яку виконував народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Тур’яни» (БК с. Велика тур’я).

Перед глядачами на урочистому віче виступала найталановитіша молодь нашого краю. Наприклад, учасники районного огляду – конкурсу читців, присвяченого 203 – ій річниці від дня народження Шевченка виконали літературно – музичну композицію за творами великого поета. А учениця 11 класу Долинської ЗОШ №4 Аліна Строцька виступила з авторським твором, присвяченим Кобзареві. І, звичайно ж, учасники театру – студії «Талант» БДЮТ декламували вірш Василя Олійника «Народу віщий і безсмертний знак».

Ми повинні завжди пам’ятати Великого Кобзаря і щороку вшановувати цю пам’ять. Адже нас просто не існує без Шевченка. У ньому вся наша історія, все буття і всі наші мрії. Т. Шевченко був відданий національно-державницькій ідеї і сам робив усе можливе для її утвердження, спонукав до цього інших як словом, так і власним прикладом.

Сьогодні ми часто задаємося питанням: Чого насправді ми бажаємо? Правди, реформ, змін, а не просто слів. Адже так твориться наша історія. Ми йдемо воднокроч з Україною по її сторінках, так, як свого часу йшов Тарас Григорович. І кожен злет, кожне падіння ми відчуватимемо до кінця своїх днів. То ж гуртуймося й надалі навколо спільних ідей, вшановуймо пам’ять величних людей, тоді ми доведемо усьому світові, що

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине.

От де, люди, наша слава,

Слава України!