Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Історія ЗУНР як символ нашого споконвічного прагнення свободи
01.11.2017

Історія ЗУНР як символ нашого споконвічного прагнення свободи

 1 листопада 1918 року древній Львів замайорів синьо-жовтими знаменами, на мурах міста з’явилося звернення до населення Львова і відозва Національної Ради до галичан про створення Західно-Української Народної Рспубліки.

З цієї нагоди сьогодні в НД “Просвіта” (м. Долина) відбувся “круглий стіл”. Під час заходу присутні мали змогу ознайомитись з історією такої визначної події як створення ЗУНР. 99 років тому Українські Січові Стрільці повернули державність Галичині після століть чужоземного панування, перетворивши у чин леліяну у серці нації державницьку ідею. Акт проголошення ЗУНР створив передумови для об’єднання всіх  українських земель в Соборну Українську Державу.

Участь у засіданні круглого столу взяли заступник керуючого справами районної ради Іванна Вертепна, заступник голови РДА Михайло Дидяк, працівники виконавчого апарату районної ради та структурних підрозділів райдержадміністрації, небайдужі мешканці Долинщини. Почесними гостями заходу були голова станичної управи Братства ОУН-УПА Юрій Долішній та  почесний голова РО ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г. Шевченка Степан Янковський.

Для глядачів отець Вітольд Левицький в честь історичного свята виконав музичну композицію під назвою”Подайте руку Україні”.

З нагоди відзначення 99-ї річниці проголошення Західно–Української Народної Республіки щиро вітаємо жителів Долинщини із цією важливою подією в історії боротьби за Українську державність. Бажаємо мирного неба над українською землею, добра та щастя в кожній родині.