Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Медична сфера нашого краю в центрі уваги
29.05.2017

Медична сфера нашого краю в центрі уваги

19 травня 2017 року Комітет з питань охорони здоров’я провів засідання «круглого столу» на тему: «Створення госпітальних округів в Україні: проблеми та шляхи вирішення»

Участь у заході взяли народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, інших заінтересованих міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування, регіональних закладів охорони здоров’я, а також науковці та експерти.

Участь в засіданні взяв голова Долинської районної ради Іван Данилів, який від імені 100 тис. жителів Долинського району та Болехівської міської ради подякував за запрошення до участі у засіданні «круглого столу», а також за можливість донести інформацію щодо складнощів формування госпітальних округів у районах, більшість населених пунктів яких, відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», мають статус гірських.

Голова районної ради доніс до присутніх причину збурення громадськості району. А саме те, що департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА подано пропозиції до Міністерства охорони здоров’я України щодо створення в області 5 госпітальних округів. Долинський район разом із Болехівською міською радою планується включити до складу Калуського госпітального округу. Іван Іванович запевнив присутніх в тому, що Долинська ЦРЛ, маючи сучасне медичне обладнання та добре облаштовані лікарняні корпуси, сама спроможна стати центром госпітального округу. Також голова районної ради сказав: «Враховуючи те, що госпітальний округ формується для забезпечення населення якісною доступною медичною допомогою, зважаючи на географічне розташування Долинського району, а також демографічні показники та показники захворюваності населення, стан автомобільних доріг, вважаю доцільним створити госпітальний округ з центром у місті Долині, адже відмова вкрай негативно позначиться на жителях району та приведе до того, що мешканці віддалених населених пунктів в критичних ситуаціях не зможуть вчасно дістатись до медичного закладу, враховуючи стан доріг і транспортне сполучення регіону».

Розглянувши надану Міністерством охорони здоров’я України інформацію та заслухавши представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування з різних регіонів України (в тому числі Долинського району) щодо нагальних питань створення госпітальних округів, учасники заходу внесли пропозицію, за яку проголосували одноголосно: «Про зупинення постанови КМУ від 30.11.2016 р. № 932 «Про порядок створення госпітальних округів»». Також учасники засідання наголосили на необхідності недопущення зменшення обсягів медичної субвенції на надання вторинної медичної допомоги населенню України та підкреслили необхідність розроблення та затвердження МОЗ України відповідних нормативно-правових актів у цій сфері, які встановлюватимуть чіткі критерії для визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів при створенні госпітального округу, в тому числі стандартний перелік їхніх відділень та об’єм надання вторинної (спеціалізованої допомоги), що повинен забезпечуватись ними, нормативи матеріально-технічного оснащення тощо.

До теми про медичний розвиток Долинського району, варто згадати, що 22 травня цього року відбулось урочисте відкриття відділення гемодіалізу в Долинській ЦРЛ. Відкриття відділення гемодіалізу – це великий успіх для нашого району. При формуванні госпітальних округів даний фактор є вагомим, адже тепер 24 пацієнти, хворі на ниркову недостатність, не повинні долати шлях до Калуша чи Івано – Франківська для отримання кваліфікованої допомоги. Відтепер жителі Долинського району та Болехівської міської ради отримуватимуть послуги з гемодіалізу в нашій центральній районній лікарні.

 

 

Прес – служба

Долинської районної ради