Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » «Народна війна» та «Ті, що пережили пекло»
30.11.2016

«Народна війна» та «Ті, що пережили пекло»

Изображение 010Захід, який сколихнув у душах людей болючі спогади, відбувся 30 листопада в м. Долина в Народному домі «Просвіта». Найперше, про що варто згадати – це перебування у «Просвіті» виставки «Народна війна». У її межах вперше комплексно подано фото та документальні матеріали, що відображають маловідомі та свого часу ретельно замовчувані факти антибільшовицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено також масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної політики радянського режиму.

Екскурс у минуле та розповідь про дану виставку для присутніх тут гостей, школярів, вчителів та учасників АТО провів Віталій Кульпа – керівник молодіжної організації «Сонячна Січ».

Наступною частиною заходу була презентація книги – звіту «Ті, що пережили пекло». Проект реалізовано Івано – Франківською обласною організацією «Молода Просвіта» при підтримці обласного об’єднання ВУТ «Просвіта». Захід відбувся при підтримці департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано – Франківської обласної державної адміністрації у рамках проекту «Ті, що вистояли».Изображение 007

Презентували книгу голова організації «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк та секретар обласної організації ВУТ «Просвіта» Михайло Січка. Вони розповіли, що в книзі зібрані інтерв’ю з людьми, яким вдалось вийти з незаконних місць позбавлення волі під час проведення антитерористичної операції на Сході України. Також присутнім демонстрували фільм з деякими з цих інтерв’ю. Ми мали змогу почути про те, який жах і біль переживали люди в тих місцях. Варто зауважити, що з Івано – Франківської області описано близько тридцяти людей, які перебували в незаконних місцях позбавлення волі (полоні).

Зі словом до присутніх гостей та організаторів заходу звернувся керуючий справами Долинської районної ради Зеновій Мандрик, який подякував організаторам за старання та побажав успіхів у подальшій роботі.

Голова організації «Молода Просвіта» розповіла нам, що кожна людина повинна зробити свій внесок для перемоги України в цій війні. «Я можу зробити цей внесок такою роботою, – зауважила пані Євгенія. Наше завдання – довести активну присутність Росії в цій війні».