Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Не погасити пам’яті вогонь
25.11.2017

Не погасити пам’яті вогонь

Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. За оцінками дослідників, втрати від голоду тоді становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них – діти. І це лише у 1932-33 роках.

«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.

Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії.

Сьогодні у місті Долина біля Хреста жертв голодоморів відбулася акція пам’яті національної скорботи. Реквієм–панахида «Щоб свічка пам’яті не згасла» об’єднала духовенство, представників влади, керівників установ, організацій, підприємств, громадськість та молодь міста.

Біля підніжжя Хреста – символічний вівтар – колосся пшениці, черноні грона калини, жалобна чорна стрічка. Ці речі символізують біль людей  і неміч перед неминучою трагічною подією – моренням голодом української нації.

Їх неоплаканих, і невідспіваних, похованих без труни і молитви пом’янули молитвою отці-декани Йосиф Жовнірович, Зорян Котович, Роман Винник та отці парфій району.

Від імені районної влади до учасників жалобного заходу звернувся голова районної ради Іван Данилів. А про дії диктаторської злочинної влади та долю українського селянства у віршах розповіли учасники студії «Талант» будинку дитячої та юнацької творчості.

Пролунали пісні «Благослови» та «Свіча» у виконанні солісток Будинку культури села Оболоня Вікторії Лучко та селища Вигода Наталії Май. Зачитала вірш Аміна Бойко з БК с-ща Вигода.

Сьогодні вся Україна згадує тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору. В ці дні по всій Україні люди запалюють свічки, щоб пом’янути тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Хай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню – частинки вічного. А світло цих свічок хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас. Вони повинні жити в нашій пам’яті!