Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » “Оскар і Рожева Пані” у виконанні Вигодського театру
05.03.2018

“Оскар і Рожева Пані” у виконанні Вигодського театру

Оскар і Рожева Пані – роман французького письменника Еріка – Емануеля Шмітта, написаний в 2002 році. Театральна постановка на основі оповідання впродовж багатьох років не сходить зі сцен найвідоміших театрів. Тож сьогодні в Будинку культури селища Вигода відбулась прем’єра вистави за участі акторів Вигодського театру та режисури Богдана Мельника.
Довідково: книга написана у формі 14 листів десятирічного хлопчика Оскара, невиліковно хворого на рак. Він відчуває, що хіміотерапія не принесла полегшення і йому залишилося жити не довго. Він відчуває себе покинутим батьками. На противагу до батьків з ним розмовляє у лікарні рожева пані про життя і смерть. Щоби прийняти жахливу правду вона спонукає Оскара викласти свої думки у вигляді листів до Бога. Крім того він має собі уявити, що кожен прожитий день є десятиріччям. Хоча Оскару важко повірити в Бога, він проте йде на цей експеримент і таким чином проживає все своє життя. У 12-и листах до Бога він розповідає про свою юність, перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, старість і підготування до смерті.
Актори Вигодського театру настільки проникливо зіграли свої ролі та передали глядачеві емоції, що стримати сльози було неможливо. Без сумніву, Оскар разом із рожевою пані залишив слід у наших з вами душах. Герої вчать нас виживати в моменти, які зламали б найсильніших…
“Оскар і Рожева Пані” – це велика історія маленької людини, сотень маленьких дітей, яким стрічається не весела і дотепна Рожева Пані, а вже зовсім інша Пані… це тисячі маленьких життів, які страждають без належної медичної допомоги, і це мільйони байдужих, які повинні прокинутись. Це історія дітей, що приречені помирати або вдома без належного знеболення, або на самоті в реанімаціях, а останні дні їх отруєні знеболюючими ін’єкціями. І навряд чи хтось з них знає адресу Бога, щоби написати йому листа…

P.S. Проймає гордість за те, що вистава була благодійною. Враховуючи те, що головний герой твору Емануеля Шмітта – онкохворий хлопчик – зібрані під час вистави кошти будуть направлені на лікування онкохворої дитини, яка негайно потребуватиме допомоги.