Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Позачергова сесія: районна рада вимагає не руйнувати лісову галузь
22.11.2017

Позачергова сесія: районна рада вимагає не руйнувати лісову галузь

Відбулось засідання 25 позачергової сесії Долинської районної ради, які провів голова районної ради Іван Данилів. На сесії розглядались три питання порядку денного:

  1. Про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих за межами населених пунктів  с.Тяпче та с.Велика Тур»я.
  2. Про внесення змін до рішення районної ради від 20.06.2013 №395-19/2013 «Про Програму розвитку земельних відносин у Долинському районі на 2013-2020 роки».
  3.  Про Програму інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління,вирішення проблем екології та інших питань,пов»язаних з національною безпекою України, протидії тероризму,організованій злочинній діяльності і корупції на 2017-2020 роки.

Також депутат Ільницький запропонував внести питання “Різне” та депутат Штука запропонував внести питання “Про звернення районної ради”. Дані пропозиції були підтримані депутатами районної ради.

Питання “Про звернення районної ради” стосується вимоги недопущення реалізації Стратегії реформування лісової галузі.

Депутати звернулися до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В.,  Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондара В.Н., народних депутатів України, голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарука О.Р., голови Івано-Франківської обласної ради  Сича О.М. щодо схваленої Кабінетом Міністрів України 15.11.2017 Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 років.

Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року всупереч позиції фахівців, думки територіальних громад, кулуарно схвалив  Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року, яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії, що передбачає подальшу можливість приватизації лісів.

Депутати вважають помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться у районі, а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.

Ми повинні реформувати галузь, вивчаючи досвід передових країн світу – Австрії, Болгарії, інших держав, які добре господарюють у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси. Наші господарі з покоління в покоління передають землю, пасовища, де земля покрита лісом, що забезпечує повноцінне господарювання  – так вважають депутати.

Враховуючи вищенаведене, районна рада вимагає не допустити реалізацію даної Стратегії, яка була схвалена кулуарно, таємно, та вжити вичерпних заходів щодо її перегляду та проведення широкого громадського обговорення.