Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Представлено перший український звіт з Ініціативи прозорості видобувних галузей
30.06.2016

Представлено перший український звіт з Ініціативи прозорості видобувних галузей

         За ініціативи районної ради 29 червня 2016 року відбулася конференція «Регіональні проблеми видобувної галузі та впровадження ініціативи прозорості видобувних галузей» .2

         Директором  Науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики і екології  Карпашом М.О. було детально презентовано перший український звіт з Ініціативи прозорості видобувних галузей за 2013 рік. Цей звіт представлений в Києві 7-8 грудня 2015 року і дає можливість дізнатись про основні родовища нафти і газу України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів.

         Учасники конференції мали можливість обговорити питання позитивних і негативних факторів видобувної діяльності у регіоні та соціальної відповідальності видобувних компаній.

         Головам територіальних громад, керівникам нафто-газовидобувних підприємств району доцентом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Яворським А.В. було представлено презентацію щодо впровадження енергоефективних заходів в побуті, громадському секторі та промисловості.

         Між Долинською районною радою та Івано-Франківським національним технічним університетом  нафти і газу було підписано меморандум про співпрацю у галузі економіки з питань нарощення видобутку нафти та природного газу, енергозаощадження та інших актуальних питань району.3

Довідково: Ініціатива прозорості видобувних галузей {Ехtгасїуе Іпdustries Тгаnsparency Initiative, ЕIТІ) – це міжнародний антикорупційний стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджують 49 країн. Суть ІПВГ полягає в тому, що компанії оприлюднюють інформацію про те, скільки вони сплачують урядові за видобуток корисних копалин, включаючи податки, мита, роялті, спеціальні і адміністративні платежі (плата за ліцензії, дозволи тощо), а державні органи оприлюднюють інформацію про те, скільки грошей отримують від компаній. Ця інформація збирається, обробляється і верифікується Незалежним Адміністратором. Звіт остаточно затверджує Багатостороння група зацікавлених осіб, сформована на національному рівні з представників уряду, компаній та громадськості, а відповідність стандарту перевіряє Міжнародний секретаріат ЕІТІ. Наміри України у боротьбі зі зловживаннями у видобувних галузях через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства “Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.