Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Представники Долинського району на гуцульському фестивалі
19.07.2017

Представники Долинського району на гуцульському фестивалі

Ще з кінця 60-их років минулого століття у Верховині започаткували “Проводи на полонину”. Тоді його святкували в середині травня, коли вівчарі виганяли свої отари овець на великі та безкраї полонини, щоб провести там ціле літо та виготовляти сир, бринзу, масло й іншу продукцію.

Зараз свято має назву “Полонинське літо” і відбулось воно 16 липня. Мета проведення даного фестивалю – вшанування нелегкої праці вівчарів. Традиційно свято проходить у с. Верхній Ясенів на поляні, яка називається Запідок (на висоті близько 800 метрів). Приємно усвідомлювати, що на території Івано – Франківської області проходить фестиваль, який з кожним роком набирає все більше обертів та розширює свої горизонти до міжнародного рівня. А ви помітили, якими популярними та масштабними є етнофестивалі на території нашої держави? Гордімося тим, що кожен регіон зберігає та продовжує етнічні традиції своїх предків. Саме на подібних святах люди мають змогу ознайомлюватись з побутом, культурою та устроєм, який панував колись на теренах України.

Цьогоріч “Полонинське літо” розпочалося вітаннями священнослужителів та керівництва області. Офіційно відкритим свято можна було назвати в момент розпалювання справжньої полонинської ватри.

Автентичні вишиванки, запаски, кожухи, вироби зі шкіри та глини презентували на фестивалі представники з усієї Гуцульщини. Дивовижні орнаменти та кольори  відрізнялися у представників кожного міста та села. Цікавинкою на святі була демонстрація підготовки до весілля справжньої гуцульської нареченої (супроводжувалось дійство традиційними весільними піснями).

І, звісно ж, в рамках «Полонинського літа» відбулась концертна програма. Вже вдруге участь у святі на запрошення Верховинської районної державної адміністрації взяли представники Долинщини. Наш район на Гуцульщині представляв чоловічий вокально – народний аматорський ансамбль «Туряни» (с. Велика Тур’я). Керівником ансамблю є завідувач Будинку культури с. Велика Тур’я Іван Крайник. Учасники: Володимир Дубінський, Микола Крайник, Володимир Куш та Василь Петрушка.

Один з учасників колективу поділився своїми враженнями після відвідин гуцульського краю. Володимир Дубінський сказав, що повернулись вони на рідну Долинщину з піднесеним настроєм та неймовірними емоціями. Найбільше Володимира здивув конкурс, переможці якого в якості призу отримали ягня. Так, живе ягнятко. Уявляєте, яким чином переможці транспортували свій виграш додому.

Також від учасника «Турян» дізнаємось про те, що кожний колектив, який виступав на святі, отримав грамоту – подяку за внесок у культуру та гуцульські сувеніри на пам’ять про Верховину.

Шкодують учасники аматорського ансамблю про те, що не мали змоги взяти участь у Святі патріотичної пісні «Яворина – 2017», адже воно відбувалось в той же день, що й «Полонинське літо». Проте хлопці відвідали гуцульський край для того, щоб гідно представити Долинський район іншим етнокультурним громадам.

Про гурт «Туряни» ми почуємо ще не раз, адже хлопці планують продовжувати свою діяльність в тому ж дусі: братимуть активну участь у фестивалях, збагачуватимуть свій репертуар новими піснями. А також у планах вокального ансамблю студійний запис українських народних повстанських пісень.