Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

 • Оголошення!

  У середу, 20 лютого, у місті Долина відбудуться заходи з […]

 • Оголошення!!!

  Завантажити

 • Оголошення про намір передати в оренду нерухоме майно спільної власності […]

 • Шановні жителі Долинщини!

  В четвер, 29 листопада відбудеться пленарне засідання XXXIII сесії Долинської […]

 • Відкриті до громади!

  Пленарне засідання чергової 32 сесії Долинської районної ради розпочнеться 25 […]

Вітаємо!

Головна » Новини » Різдво Василя Cтуса
23.01.2018

Різдво Василя Cтуса

21 січня відбулося перше цьогорічне засідання літературної студії «Слово» в Долинській ЦРБ. Розпочалось воно з поетичної години «Різдво Василя Cтуса», присвяченої 80-літтю від дня його народження. Народжені, як Стус, в один день із Божим Сином, мають нелегку стежку-долю. Свій хрест Василь Стус гідно виніс на власну Голгофу.
Совість нації – він за власні переконання був заборонений, перекреслений радянською владою і на 12 років позбавлений волі. Чому його не прийняли на Батьківщині, а збірки віршів успішно друкувалися за кордоном? Він, можливо, зміг би отримати Нобелівську премію, можливо, ми зустрічали би разом з ним, живим, його 80-ту зиму. Але… не судилося. Геніальний поет-шістдесятник, талановитий перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, безкомпромісний борець і палкий патріот, нескорений та вільний у душі. Він мав «правильний» вибір, треба було лише іти за «голосом влади», та він ішов всупереч їй. Ішов не за течією кривавої ріки, кинувши виклик всій системі лише тим, що думав інакше. Не хотів бути рабом, маючи вільний дух. Зрікся радянського громадянства. Комуністична система не зламала його. Вилітали птахами вірші, пронизані наскрізь болем України і болем людини. А що ми знаємо сьогодні про Василя Стуса? Запитаймо у своєї совісті! Направду, в юних вона не заплямована, а серця відкриті до правди. Із сльозами на очах літстудійці переглянули документальні фільми: «Дорога болю» та «День незалежності. Василь Стус», ознайомились із незнаними досі поезіями Василя Стуса, в яких і тепло слів, і велич духу та особистості.
Василь Стус – у «Слові», наших серцях та пророчих віршах. «Будемо рівнятись на нього в житті і творчості», – зазначили в обговоренні поетичної години наші літстудійці.

Про подію повідомлялось на офіційному веб – сайті Долинської ЦРБ.