Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

 • Оголошення!

  У середу, 20 лютого, у місті Долина відбудуться заходи з […]

 • Оголошення!!!

  Завантажити

 • Оголошення про намір передати в оренду нерухоме майно спільної власності […]

 • Шановні жителі Долинщини!

  В четвер, 29 листопада відбудеться пленарне засідання XXXIII сесії Долинської […]

 • Відкриті до громади!

  Пленарне засідання чергової 32 сесії Долинської районної ради розпочнеться 25 […]

Вітаємо!

Головна » Новини » Робоча зустріч з представниками місії ОБСЄ
25.01.2018

Робоча зустріч з представниками місії ОБСЄ

24 січня в рамках діяльності Організації безпеки та співробітництва до Долинської районної ради з робочим візитом завітали представники місії ОБСЄ. Метою роботи місії є збір інформації та звіт про ситуацію в галузі безпеки. Це означає, що Місія розмовляє з усіма – з представниками громадянського суспільства, етнічних груп, місцевих громад та органів місцевого самоврядування. В Україні місія почала свою роботу в 2014 році з початком військових дій на Донбасі.

Районну раду відвідали спостерігачі місії ОБСЄ Мірослав Демко (Словаччина) та Мод Йоханссон (Швеція). Гостей зустрічали заступник голови районної ради Михайло Лаврів, керуючий справами районної ради Зеновій Мандрик та заступник керуючого справами Іванна Вертепна. Представники Місії цікавилися проблемами, що виникають в процесі впровадження адміністративно-територіальної реформи в Долинському районі, зокрема, добровільного об’єднання територіальних громад. В рамках зустрічі обговорювалися етапи впровадження територіальної реформи та її сприйняття мешканцями району. Окрім цього, представників місії цікавили питання розвитку економічного потенціалу Долинщини.

Заступник голови районної ради Михайло Лаврів висвітлив ситуацію щодо сьогоднішнього етапу створення об’єднаних територіальних громад в районі. А також зазначив, що згідно з Перспективним планом формування територій громад Івано – Франківської області на Долинщині передбачається створення трьох ОТГ: Витвицької, Вигодської та Долинської. Перша з них створена в 2016 році. Ще дві, Долинська та Вигодська, за ініціативи місцевих органів самоврядування, розпочали процес створення ОТГ. Однак не всі місцеві громади підтримують впровадження даної реформи.

«Керівництво районної ради і депутатський корпус зацікавлені в таких реформах, які покращують життя населення та збільшують фінансові можливості громад, розширюють спектр надання якісних послуг їх жителям» – зазначив Михайло Лаврів.

Що стосується економічного потенціалу Долинщини, заступник голови районної ради розповів гостям про галузі, які найбільш розвинуті в районі. А також надав вичерпну інформацію щодо розвитку й стану спроможності громад Долинського краю.

Ще одним важливим питанням, яке цікавило спостерігачів місії ОБСЄ була думка про надання окремим регіонам України статусу автономії. На думку заступника голови районної  ради, Україна вже мала негативну практику автономії окремого регіону, тому держава повинна створювати однакові умови для розвитку усіх територій.

Керівництво районної ради подякувало Місії за активну роботу на території області, а також за значний вклад Місії у висвітлення гуманітарної ситуації й потреб людей на Сході України та сприяння в допомозі іншими міжнародними організаціями. На завершення робочої зустрічі Михайло Лаврів запевнив спостерігачів, що районна рада готова до відкритого спілкування  та подальшої співпраці з представниками місії ОБСЄ.