Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » СБУ на Прикарпатті застерігає не стати жертвами кіберзлочинців
02.12.2014

СБУ на Прикарпатті застерігає не стати жертвами кіберзлочинців

СБУ звертає увагу громадян на те, що в Івано-Франківській області спецслужбами Російської Федерації та підконтрольними їм деструктивними силами здійснюються інформаційно-технічні диверсії, спрямовані на отримання незаконного доступу до персональних даних громадян України та викрадення службової інформації державних органів.

На особисті та службові поштові скриньки громадян України приходять листи з нібито важливою інформацією, в тому числі «про сепаратистів ДНР і ЛНР», «про список заручників, яких утримують терористи» та інші. Назви листів, адреси відправників та їхній зміст постійно змінюються. Вказані листи містять посилання на заражений вірусом файл, відкривання якого забезпечує зловмисникам повний контроль над комп’ютером, ноутбуком, планшетом та іншим електронним обладнанням. Більшість відправлень таких листів відбувається з контрольних центрів російських спецслужб.

Слід зазначити, що на теперішній час спецслужбами РФ використовуються такі віруси, при активації яких у телефоні громадян, злочинці автоматично отримують доступ до переліку абонентів телефонної книжки та іншої персональної інформації.

Аналогічно, на території Прикарпаття почастішали випадки кібершахрайства та шахрайства з банківськими картками. Зловмисниками застосовується як шкідливе програмне забезпечення, так і психологічні прийоми, внаслідок яких громадяни самостійно і добровільно перераховують свої грошові кошти шахраям.

Зокрема, оборудки з банківськими картками відбуваються за такими схемами. На електронну адресу або телефон (найчастіше телефон) особи користувача банківською карткою поступають сумнівні електронні листи або ММС на зразок: «Привет. Тебе фото (електронна адреса)» або «Вам отправлено ммs-сообщение, для просмотра перейдите по ссылке (електронна адреса)», «Вам надійшло sms-повідомлення, перейдіть по ссилці «httр://bit.lу/1уgЕVRV», «httр://tеооl.іn/1vS» та інші. Відкриваючи такі повідомлення або переходячи за вказаними інтернет-адресами, абонент надає зловмиснику доступ до існуючої наявної інформації в мобільному телефоні, планшеті і т.д., а також дистанційно активізується банківська картка, даючи можливість зловмисникам за лічені години зняти з рахунків наявні грошові кошти.

Переважна більшість адрес, куди перераховуються викрадені кібершахраями з банківських карток гроші, припадає на східні області України (Донецька, Луганська), що може свідчити про використання незаконно отриманих коштів на підтримку сепаратистських дій та рухів, фінансування тероризму та іншої протиправної діяльності.

У іншій шахрайській схемі зловмисники використовують засоби психологічного тиску. Абонентові телефонують та повідомляють, що хтось із

його близьких потрапив у халепу, що він затриманий і перебуває в міліції, а проблему можна вирішити, переказавши певну суму на номер мобільного телефону. У таких випадках шахраї розраховують на те, що людина запанікує і втратить здоровий глузд.

Шановні громадяни! Служба безпеки України наголошує на необхідності вживати первинних заходів безпеки для захисту від злочинців у інформаційно-технічній сфері! Не повідомляйте нікому Ваші персональні дані (номер карти, термін дії, СVV – код та інші реквізити), підключіть смс-банкінг та встановіть ліміт на зняття коштів банківською карткою. Використовуйте ліцензовані антивірусні програми, не відкривайте сумнівні електронні листи, а при отриманні таких повідомлень, видаляйте їх, не відкриваючи. Пам’ятайте: краще запобігти викраденню коштів, адже притягнути до відповідальності кіберзлочинців, які знаходяться за кордоном, надзвичайно складно.

Не довіряйте інформації, отриманій від незнайомців по мобільному телефону. Завжди перевіряйте таку інформацію, ставте якомога більше запитань, намагайтесь записати дані особи, яка Вам телефонує, та звертайте увагу на номер, з якого Вам телефонують. Навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, оператором мобільного зв’язку, журналістом, Вашим родичем чи знайомим, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів.

Найкращий спосіб протидіяти шахраю — ігнорувати його запитання, вимоги чи пропозиції.

Обов’язково збережіть номер телефону, з якого вам телефонували, та одразу зверніться до правоохоронних органів.