Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » «СВІТЛО ПЕРЕСОПНИЦЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ»
10.11.2011

«СВІТЛО ПЕРЕСОПНИЦЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ»

9 листопада в районі відбулося свято духовності «Світло Пересопницького Євангелія».

В урочистості взяли участь духовенство району: о. Юліан Хомечко Гошівського монастиря Чину св. Василія Великого, о. Ярослав Лашків УАПЦ «Воздвиження Чесного Хреста» села Старий Мізунь, о. Богдан Тисяк УГКЦ «Покладення Ризи Пресвятої Богородиці» села Мала Тур’я, о. Ігор Грибович та о. Ігор Яблонь УГКЦ «Серця Ісуса і Серця Марії» в м. Долина, а також представники районної влади.

Ведучі заходу Ірина Кульчицька та Валентина Любенко, бібліотекарі центральної районної бібліотеки, розпочали захід з відзначення Дня української писемності та мови. Надалі до слова запросили почесного голову РОВО «Просвіта» Степана Степановича Янковського.

На святі пролунали пісні у виконанні Дмира Шумейка, Галини Курус та Ярослава Шершеня – заслуженого  працівника культури України.

В процесі свята присутнім була представлена відео-презентація, яку організував Роман Данилишин –  працівник центральної районної бібліотеки, про значимість Пересопницького Євангелія.

Ведучі свята розказали про історичну вагомість Пересопницького Євангелія і що супроводжувало його упродовж віків.

Рік 2011 проголошено роком української першокниги. В серпні на державному рівні відзначали 450-річчя Пересопницького Євангелія, а 20 років тому на першокнизі присягнув перший Президент України Леонід Кравчук під час інавгурації. З тих пір цю традицію дотримується кожен глава держави.

Про покликання Пересопницького Євангелія для людей сказали о. Юліан Хомечко, о. Ярослав Лашків та о. Богдан Тисяк, наголосивши, що першокнига наділена єднальною місією, адже в’яже між собою духовними узами різних людей. Сказали отці і про українську мову та її тернистий шлях

Також преподобними отцями було згадано про відзначення 200 річчя від дня народження Маркіяна Шухевича – відомого українського письменника, поета, священника УГКЦ.

Завершилося свято піснею-молитвою «Боже, великий, єдиний».