Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » В Державний земельний кадастр – кожну земельну ділянку
25.11.2019

В Державний земельний кадастр – кожну земельну ділянку

 

        Сьогодні актуальним є питання запровадження ринку землі, у зв’язку з чим важливе значення має наповнення Державного земельного кадастру. Державний земельний кадастр містить інформацію про сформовані та зареєстровані земельні ділянки, відомості про які внесено на підставі відповідної документації із землеустрою.

Державний земельний кадастр в автоматизованому порядку забезпечує збирання, оброблення, аналіз та надання геопросторових даних про об’єкти Державного земельного кадастру за єдиною методологією, що дозволяє до мінімуму спростити внесення та отримання відомостей Державного земельного кадастру.

Ідентифікатором кожної земельної ділянки у Державному земельному кадастрі є кадастровий номер. Інформація про зареєстровані земельні ділянки в Державному земельному кадастрі є загальнодоступною та розміщується на офіційному веб-порталі Публічної кадастрової карти України. Насамперед вільною є інформація про межі та розміри ділянки, форму власності та цільове призначення. При цьому персональних даних власників або користувачів у загальному доступі немає. За допомогою Публічної кадастрової карти України можливо перевірити наявність своїх земельних ділянок в Державному земельному кадастрі.

Питання надзвичайно актуальним є для громадян чи юридичних осіб, яким треба здійснити правочини (продати, здати землю в оренду, суборенду, взяти під її заставу кредит, тощо). Зробити це не вдасться доти, доки земельна ділянка не буде внесена до Державного земельного кадастру і не матиме кадастрового номера.

З часу незалежності нашої держави у різні періоди видавались державні акти на право власності та на право постійного користування землею трьох зразків.

І період: з 1993 по 2003 (червоного кольору). Ці акти не були внесені у загальну базу Державного земельного кадастру, яка була запроваджена у 2004 році. Земельним ділянкам кадастрові номери не присвоювались.

ІІ період: з 2004 по 2009 рік (зеленого кольору). В державних актах вже зазначений кадастровий номер, але по ряду причин не вся інформація могла бути внесена в базу ДЗК.

ІІІ період: з 2009 по 2012 (синього кольору). Державні акти, які видавались в цей період, внесені у систему ДЗК (присвоєні кадастрові номери), межі зведені, інформація охороняється законом.

Так, Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визнаються  всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 1 січня 2013. Однак можуть виникнути непоодинокі проблеми у разі, якщо така ділянка не має кадастрового номера. Згідно із Законом України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Але ними не можна розпоряджатися, поки не буде отриманий кадастровий номер.

Відсутність у земельної ділянки кадастрового номера свідчить ще про один факт. Він полягає у тому, що на картографічних матеріалах Державного реєстру земель  відсутнє позначення такої ділянки на відповідній території.

Державна реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі з присвоєнням їм кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності), яка подається в Центр адміністративних послуг. Підтвердженням державної реєстрації земельної ділянки є витяг з Державного земельного кадастру з присвоєним кадастровим номером та наявність земельної ділянки на Публічній кадастровій карті України.

Звертаємо увагу громадян, підприємств, установ та організацій району на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які посвідчено правовстановлюючими документами (державними актами, договорами оренди),  в т.ч. коли таке право виникло до 2004 року, але відомості про такі ділянки не внесені до Державного земельного кадастру.

Якщо відомості про такі земельні ділянки не внесені до Державного земельного кадастру і не мають кадастрового номера, то це ускладнює земельні транзакції (продаж, міна дарування, спадкування, тощо) та спричиняє додаткові ризики для прав власності та користування земельними ділянками.

Кожна земельна ділянка повинна мати кадастровий номер та внесена до Державного земельного кадастру.

Що дає присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. По-перше, маючи документ на земельну ділянку з кадастровим номером, Ваше право на земельну ділянку захищене, реєстрація земельної ділянки в кадастрі підтверджує Ваше право на земельну ділянку певного розміру з визначеними межами та місцем розташування (координатами). По-друге, земельну ділянку з кадастровим номером маєте право передати в оренду, спадщину, обміняти, а при знятті мораторію на продаж земель укладати і договори купівлі-продажу, дарування, застави, інші цивільно-правові угоди.

Тому просимо не байдуже ставитись до внесення земельних ділянок до Державного земельного кадастру та присвоєння їм кадастрових номерів на підстав виданих раніше державних актів на власності чи право користування землею та укладених догорів оренди землі.

 

 

Заступник начальника управління–

начальник Відділу у Долинському районі

Міськрайонного управління у Долинському районі

та м.Болехові ГУ Держгеокадастру

в Івано-Франківській області                                                                                                       В. ТИШКІВСЬКИЙ