Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

 • Оголошення!!!

  Завантажити

 • Оголошення про намір передати в оренду нерухоме майно спільної власності […]

 • Шановні жителі Долинщини!

  В четвер, 29 листопада відбудеться пленарне засідання XXXIII сесії Долинської […]

 • Відкриті до громади!

  Пленарне засідання чергової 32 сесії Долинської районної ради розпочнеться 25 […]

 • ІНФОРМАЦІЯ про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які […]

Вітаємо!

Головна » Новини » Як Україна в нас ОДНА, так і ми в неї ЄДИНІ
17.07.2017

Як Україна в нас ОДНА, так і ми в неї ЄДИНІ

Яворина 2017. День перший.

Черговий раз в селі Липа Витвицької ОТГ Долинського району замайоріли синьо – жовті стяги. Про стяги я пишу у множині, бо їх було чимало. В Урочище Розтоки, що поблизу Липи 15 липня з’їхались люди з різних куточків України для того, щоб вшанувати пам’ять старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта). Мабуть, ви вже здогадались, що мова піде про щорічний традиційний захід «Яворина».

В суботу, 15 липня зранечку активісти та священнослужителі здійснили Хресну ходу до кладовища полеглих вояків старшинської школи УПА “Олені”. Біля кожної стації учасники ходи схиляли голову в молитві, яку читав Ієрей Василь Бурій. А діти з МГО “Сонячна Січ” розповідали факти з історії життя українських націоналістів. Всі, від маленького до великого, захоплено слухали оповідки про життя Героїв нашої держави, їхні подвиги та славні вчинки. Участь в ході взяли депутати районної ради, заступник голови районної державної адміністрації Михайло Дидяк, голова Витвицької ОТГ Микола Шикор, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА Віталій Олійник, МГО «Сонячна », дітки з Переяслава – Хмельницького, активісти Долинського району та різних куточків України.

 

Опісля вшанування пам’яті полеглих вояків старшинської школи УПА “Олені” на цвинтарі в Урочищі Глибоке учасники патріотичної акції вирушили до Бункера “Роберта” (Ярослава Мельника) біля підніжжя гори Яворина для вшанування пам’яті крайового провідника ОУН Карпатського краю. Не легкою був цей відрізок шляху, адже, як тільки учасники ходи вирушили від кладовища, розпочалась гроза. Через непогоду, на превеликий жаль, не було можливості зробити колективне фото біля Бункера. Ось так промоклі до ниточки, стомлені, але з посмішками на обличчях патріоти сходили з гори в село. Ми здійснили благородне діло – вшанували пам’ять тих, хто за нас і наше майбутнє віддав свої життя.

За програмою Яворини – 2017, в центрі села Липа відбулися урочистості біля пам’ятника Ярославу Мельнику (Роберту), Пам’ятного хреста “Небесній сотні”. До пам’ятника було покладено вінок та запалено свічки пам’яті про загиблих героїв нашої неньки України.

На віче були присутні голова Івано – Франківської обласної ради Олександр Сич, керуючий справами Долинської районної ради Зеновій Мандрик, заступник голови райдержадміністрації Михайло Дидяк, начальник відділу культури Долинської РДА Володимир Гібчинський, голова Витвицької ОТГ Микола Шикор та ще чимало вартих уваги людей, виступи яких змушували нас задуматись.

Варто згадати про виступ голови районного братства ОУН-УПА Юрія Долішнього, який наголосив на тому, що досить нам публічно виступати і висловлювати гучні гасла під різними прапорами. Ми тоді будемо єдиними, коли ходитимемо під єдиним синьо – жовтим прапором. Ми відродимо Україну лише тоді, коли припинимо ділитися на партії і переслідувати особисті цілі. Юрій Долішній закликав до того, що саме зараз час об’єднатися навколо однієї мети – розбудови незалежної української держави. І сьогодні, дивлячись на молодь, яка бере участь в акції і є патріотично налаштованою, голова районного братства ОУН-УПА вірить, що нам це вдасться. Будьмо впевнені, що ми дочекаємось моменту перемоги єдиної неньки України.

Після завершення віче на учасників акції очікував сюрприз від МГО “Сонячна Січ”. Вони частували всіх кулешом та трав’яним чаєм. Це неабияк допомогло зігрітись, адже погода того дня була досить мінливою і прохолодною. Після частувань такою смакотою всі відправились в табір в Урочищі Розтока поблизу села Липа. Там гості зігрівались навколо справжньої повстанської ватри. Вогонь палав до самого ранку, поруч з ватрою постійно перебувала юрба людей, які співали патріотичних пісень і були об’єднані одним сильним духом.

Для тих, хто залишився на святі з ночівлею, на сцені з допомогою проектора транслювались відео ролики патріотичного спрямування; фільми про події, які відбуваються зараз на Сході України та фільм про УПА. Кінотеатр під відкритим небом, цікаве кіно, і ми – всі ті, хто зібрався під сценою для перегляду. Що може об’єднати нас краще, аніж емоції, які переповнюють в той момент. Мабуть, в сумні хвилини, коли в кожного з глядачів щеміло серце і виступали сльози (адже більшість кадрів у фільмах були тривожними), ми ставали ріднею. Щирою українською ріднею!

 

 

День другий. Свято Патріотичної Пісні.

Наступного дня, 16 липня всечесні отці відправили Службу Божу за мир та спокій у державі, після чого було урочисто відкрито Свято Патріотичної Пісні – Яворина. На святі були присутні голова Долинської районної ради Іван Данилів та голова райдержадміністрації Юрій Мазур.

 

На фестиваль прибули колективи з Івано-Франківської, Закарпатської, Чернігівської та Черкаської областей. Загалом виступили близько 30 творчих колективів та сольних виконавців. Необхідно зазначити, що бажаючих послухати українські пісні було чимало, а звуки оплесків цінителів нашого національного мистецтва розлітались величезним радіусом по наметовому містечку та за його межами.

 

 

 


Впродовж патріотичної акції проводилися спортивні змагання. Бажаючі випробовували свої сили з волейболу, шахів, богатирських ігор та стрільби. Найуспішнішим та найсильнішим богатирям – любителям прикарпатський богатир – рекордсмен Назарій Павлів вручив грамоти, кубки та медалі. Серед шахістів заслужену перемогу здобув депутат Долинської районної ради Тарас Мельник. Найвправніші стрільці отримали відзнаки від організатора змагань зі стрільби Олега Туєшина.

А МГО “Сонячна Січ” знову частували всіх бажаючих смачним кулішем, за що висловлюємо їм неабияку вдячність.

 

Жодні світлини та розповіді не можуть передати тієї атмосфери, яка панувала на Яворині – 2017. Проте, сподіваюсь, що мені вдалось хоча б приблизно перенести на вас, любі читачі, дух патріотизму, єдності, міцності. Будьмо активними та вірними синами й доньками своєї держави. Бо так, як вона у нас ОДНА, так і ми в неї ЄДИНІ.