Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Долинського району!
23.01.2015

Засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Долинського району!

         Асоціація органів місцевого самоврядування Долинського району  22 січня 2012 року провела засідання, на якому обговорювалися  питання фінансової забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, виходячи із запровадженням  нових принципів формування  всіх рівнів бюджетів на основі змін в бюджетному й податковому законодавствах  та прийняття бюджетів територіальних громад на 2015 рік.

Вів засідання голова асоціації – селищний голова Вигодської селищної ради Мацелюх Михайло Михайлович.

В роботі Асоціації взяв участь голова районної ради Володимир Луцький.

Голів територіальних громад  найбільше турбувало питання, що частина сільських рад опинилася в умовах фінансової неспроможності забезпечити видатки з утримання самого органу місцевого самоврядування із –за відсутності  достатньої податкової бази, що формується на основі внесених останніх змін до податкового законодавства. До цього часу немає  однозначної позиції  з питання надання міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів  для  забезпеченості фінансовими ресурсами діяльності органів місцевого самоврядування хоча б на рівні видатків минулого року.

Голови місцевих рад дійшли спільного рішення – до вирішення зазначеного питання відкласти прийняття бюджетів на 2015 рік тими місцевими радами, де не збалансовано його дохідну і видаткову частини.         Покладаються сподівання на введення в дію ЗУ «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України (щодо уточнень та приведення  окремих положень у відповідність до норм діючого законодавства)», який на даний час передано на підпис Президенту України. Зокрема, норма цього закону передбачає, що місцеві ради можуть отримувати міжбюджетні трансферти (в обсязі не меншому ніж розраховано за нормативами 2014 року) з районного бюджету. Обсяг міжбюджетних трансфертів визначається за формулою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики».

Крім цього, керівництво Асоціації довело до відома учасників засідання, що представники від Асоціації  будуть у складі делегації з області, яка має на меті 27 січня зустрітися з Головою Верховної Ради України  Володимиром Гройсманом  для обговорення проблемних питань діяльності органів місцевого самоврядування, в тому числі буде підніматися і питання формування  бюджетів громад на цей рік.

На засіданні  також обговорювалися питання переходу на фінансування з районного бюджету дошкільних навчальних закладів та установ культури.

Начальник Долинської ОДПІ Роман Тимків надав роз’ясненя щодо того, які необхідно прийняти  рішення місцевими  радами стосовно визначення розміру  податків та зборів  відповідно до внесених останніх змін в Податковий Кодекс України.