Петиції

Електронні петиції

Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська райдержадміністрація Долинська міська рада - офіційний сайт
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
ПРОСПЕКТ Спільнота долинян вконтакті
Солодка Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
мотель в Долині

Урядові сайти

Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України

Лічильник

Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Оголошення

Вітаємо!

Головна » Новини » Звернення районної ради
16.06.2016

Звернення районної ради

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

(п’ята сесія)

 

РІШЕННЯ

 

 

Від 31.03.2016 №77-5/2016

м.Долина

 

 

Про звернення районної ради

 

 

Діючи в інтересах територіальної громади Долинського району та керуючись частиною 2 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Схвалити текст звернення щодо справедливого вирішення питання приведення ліжкових фондів стаціонарів районних та міських лікарень Івано-Франківської області (додається).

 

  1. Звернення надіслати до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

  1. Звернення опублікувати в газеті «Свіча».

 

 

 

 

 

 

Голова районної ради                                                                    Іван Данилів

 

 

 

 

 

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

до

Кабінету Міністрів України

Міністерства охорони здоровя України,

Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Ми, депутати Долинської районної ради, діючи від імені та в інтересах територіальної громади Долинського району, звертаємося до Вас з проханням щодо справедливого вирішення питання приведення ліжкових фондів стаціонарів районних та міських лікарень Івано-Франківської області.

 

Ми свідомі того, що реформування галузі охорони здоров’я є неминучим і необхідним процесом, однак, воно повинно забезпечувати оптимальний баланс між економічною ефективністю та якістю і своєчасністю надання медичних послуг населенню, враховувати існуючу мережу закладів охорони здоров’я, їх матеріально-технічні, кадрові можливості, якість надання послуг, територіальні особливості населених пунктів.

 

Перш за все хочемо звернути увагу на те, що Долинський район – це район зі статусом гірського населеного пункту з обмеженою транспортною доступністю, суворішими кліматичними умовами. Відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів» із 44 населених пунктів району 39 мають статус гірських. Станом на 1 січня  2016 року чисельність населення району складає 69893 осіб.

 

У районних закладах охорони здоров’я налічується 420 стаціонарних ліжок, що за показниками забезпеченості ліжками на 10 тисяч населення з урахуванням ліжок протитуберкульозного диспансеру, чисельність яких розраховується у відповідності до Інструкції з розрахунку оптимального ліжкового фонду спеціалізованих протитуберкульозних закладів, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на туберкульоз, складає 60,1, а без врахування вищезазначених ліжок – 54,4.

 

Департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 22 березня 2016 року запропонований проект оптимізації  ліжкового фонду стаціонарів районних та міських лікарень області із врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 №1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками з розрахунку на 10 тис.населення». Для Долинського району очікуваний показник складає 35 стаціонарних лікарняних ліжок у розрахунку на 10 тисяч населення. Це означає, що у районі необхідно скоротити майже половину ліжко-місць без врахування туберкульозних ліжок, розрахунок яких здійснюється згідно наказу МОЗ від 10.07.2013 року №584, що є вкрай недопустимо.

 

Специфікою нашого району є те, що центральною районною лікарнею надаються медичні послуги громадянам, що проживають на підвідомчій території сусідньої Болехівської міської ради. Це пов’язано з тим, що у 1993 році м.Болехів набуло статусу міста обласного підпорядкування і відбулося розмежування медичних закладів. Однак, у Болехівській міській лікарні відсутні неврологічне, кардіологічне, паталого-анатомічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, інші допоміжні відділи (бактеріологічна лабораторія, інфекційно-боксове відділення). Для отримання кваліфікованої медичної допомоги за зазначеними профілями жителі Болехівської міської ради направляються до Долинської центральної районної лікарні.

 

Аналогічна ситуація із наданням медичних послуг відбувається і у Долинській міській дитячій лікарні, яка через відсутність спеціалізованих дитячих відділень у Болехівській міській лікарні обслуговує дитяче населення Болехівської міської ради.

 

Медичні послуги також надаються і жителям Рожнятівського району, населені пункти яких розташовані у безпосередній близькості до нашого району. Персонал медичних закладів району не має ні законодавчого, ні морального права відмовити їм у наданні допомоги.

 

Так, впродовж 2012-2015 років в стаціонарах Долинського району проліковано 3998 іногородніх хворих, ними проведено 35224 ліжко-днів, в тому числі проліковано 2621хворих, що проживають на території Болехівської міської ради, ними проведено 23208 ліжко-днів та 1377 хворих проліковано з Рожнятівського району, ними проведено  12016 ліжко-днів. Середня вартість ліжко-дня на лікування іногородніх хворих складала: в 2012р. – 223,40 грн., в 2013р. – 290,37  грн., в 2014р. – 277,49 грн., в 2015р. – 292,30 грн.

 

Тому, беручи до уваги вищенаведене, ми вважаємо, що такі територіальні особливості повинні бути враховані під час проведення оптимізації ліжкового фонду медичних закладів Долинського району.

 

Враховуючи те, що зміни у мережі закладів охорони здоров’я є необхідними і повинні відповідати потребам сьогодення, депутатським корпусом районної ради надано згоду Вигодській міській лікарні на відкриття загально-реабілітаційного відділення на 15 ліжок для воїнів АТО, учасників бойових дій, ветеранів війни, учасників Революції гідності у межах ліжкового фонду Вигодської міської лікарні. Ми сподіваємося, що Міністерство охорони здоров’я підтримає наше рішення та надасть дозвіл на затвердження штатів цього відділення.

 

Також слід зазначити, що в районі залишається високою захворюваність на деструктивні форми туберкульозу, інсульти, ВІЛ/СНІД. За останні роки погіршилася демографічна ситуація: зменшується народжуваність, зростає смертність і як наслідок – зменшується природний приріст населення, що у 2015 році становив +0,1 на одну тисячу населення.

 

Хочемо звернути увагу на те, що кожного року зміцнюється матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я, проводяться капітальні ремонти медичних установ. Цього року у центральній районній лікарні закінчено реконструкцію терапевтичного відділення з облаштуванням кардіологічних палат, проводяться операції по заміні кришталика при катаракті, введено в роботу лапароскопічне обладнання для проведення оперативних втручань, впроваджено тромболізис для хворих з гострим коронарним синдромом, розпочато роботи по створенню центру гемодіалізу, встановлені локальні  очисні споруди у Вигодській міській лікарні.

 

За рахунок впровадження енергозберігаючих технологій та переведення газових котлів на альтернативні джерела опалення сумарний економічний ефект по центральній районній та дитячій міській лікарнях за 2011-2015 роки склав 8 мільйонів 833 тисячі грн.

 

Ми вважаємо, що на сьогоднішній день існуюча мережа районних закладів охорони здоров’я з наявною кількістю стаціонарних лікарняних ліжок в основному відповідає потребам населення у медичному обслуговуванні, а їхня подальша оптимізація негативно вплине на якість, своєчасність та доступність надання медичних послуг жителям району.

 

Переконливо просимо Вас зважити на всі наші аргументи, врахувати особливості нашого району та залишити без змін наявний ліжковий фонд закладів охорони здоров’я, що на сьогоднішній день відповідає нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення.

 

 

 

Прийнято на пятій сесії

Долинської районної ради

від 31.03.2016 рішення №77-5/2016